Viranşehir Devlet Hastanesi’nde kullanıma başlayan Bera Testi ile artık hastaların işitme kayıplarının olup olmadığı kesin olarak belirlenebilmekte. Şu ana kadar hastanede bulunmayan cihaz nedeniyle bu tür hastalar test için diğer hastanelere giderken, cihazın kullanıma başlaması ile hastalar artık hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan testlerini yapabilecek.

Viranşehir Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzman Dr. Yusuf Arslanhan ve Odyolog Yusuf Yıldız; Bera cihazının işitme merkezlerinin elektriksel aktivitesini ölçerek işitme sinirinin etkin olarak çalışıp çalışmadığını saptayan ileri teknoloji bir cihaz olduğunu belirterek, Bera testi işitme testleri içinde altın standart testtir. Yani bu ne demek işitme testleri içinde en iyi test anlamına geliyor. Bizim onun dışında odyometri ve bebeklere yaptığımız tarama “Abr” testlerimiz de var ancak “Bera” testi işitme merkezleri olarak hem kulak hakkında hem de işitmenin üst merkezleri yani beyindeki merkezler hakkında da bilgi verdiği için işitme testlerindeki en iyi test olarak kabul görmekte.

Merkezde ve ilçe olarak sadece bizim ilçede bulunmaktadır. Testlerimize yaklaşık bir ay önce başladık son hızıyla devam etmektedir. Şu an ilçemiz için çok büyük bir avantaj çünkü kulak testlerinin içinde en iyi testi burada yapıyor olmak bizim için, ilçemiz için de çok iyi.  Bu şekilde hastalarda mağdur olmuyor, bizde daha iyi ve daha doğru sonuçlar alabilmekteyiz. Hasta mağduriyetinin önlenmesi ve daha iyi sonuçlar adına testi buraya getirdik” dedi.

Şanlıurfa Eczacılar Odasında A1 Capital Yatırımcı Buluşması Şanlıurfa Eczacılar Odasında A1 Capital Yatırımcı Buluşması

Editör: Mehmet Fatih Aslan