CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda elektrik enerjisi kesilen çiftçiler için söz alarak iktidara yüklendi.

TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada DEDAŞ’ın Şanlıurfa’da terör estirdiğini ve sulama birliklerinin enerjisinin kesilmesiyle 1 milyon dönüm arazinin susuz kalacağını dile getiren Aydınlık, “gıda krizinin gündemde olduğu bir dönemde çiftçimize bu zulmü yapmak, bu zulme ortak olmak açık ve net: ihanettir!” dedi.

İktidara sert sözlerle yüklenen CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ın konuşmasının tamamı şöyle; "DEDAŞ Urfa’da terör estirmeye devam ediyor.
Şu anda Atatürk, Tatarhöyük, Topçu Gündaş, Cullap, Haktanır, Gap ve Güzelyurt sulama birliklerinin elektriği kesilmiş durumda. Bu demek oluyor ki 1 milyon dönüm arazi susuz kalacak, ekinler kuruyacak.

HDP Urfa Kongresinde, Yeni Eşbaşkanlarını Belirledi HDP Urfa Kongresinde, Yeni Eşbaşkanlarını Belirledi

DEDAŞ, şu an da çiftçiden aylık ödeme istiyor, bu istek akıl ve mantık dışıdır. Soruyorum; Çiftçinin düzenli bir geliri mi var, hangi çiftçi aylık ödeme yapabilir?
Gıda krizinin gündemde olduğu bir dönemde çiftçimize bu zulmü yapmak, bu zulme ortak olmak açık ve net: ihanettir! Artık yeter, bıçak kemiğe dayandı, DEDAŞ’a dur denmelidir!"