CHP’nin Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Şanlıurfa'da çiftçilere elektriği nasıl bedava vereceklerini anlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bugün Şanlıurfa’ya geldi. Ahmet Akın’ı Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve CHP’nin Şanlıurfa teşkilatı karşıladı.

Daha sonra toplantının yapılacağı Şanlıurfa Barosu Tahir Elçi Konferans Salona geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, muhtarlar, çiftçiler ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan CHP’nin Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Şanlıurfa’da Güneş Enerjisi Sistemi(GES) projesiyle ilgili 2 çalışmalarının olduğunu anlattı. 

İKTİDARIMIZIN BİRİNCİ YILINDA ELEKTRİĞİ BEDAVA VERECEĞİZ 
Bu projelerinden birinin sulama kanallarının ve bütün kamu binalarının üzerine güneş enerjisi panelleri kuracaklarını ifade eden Ahmet Akın, ikinci projelerinin de tarıma elverişsiz alanlara GES inşa etmek olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın toplantıda yaptığı konuşmasında şunları aktardı; 

”İnşallah iktidarımızın birinci yılında çiftçilere elektriği bedava vereceğiz. Bu çalışmalara bugünden başlamamızın nedeni çünkü bugün seçim olsa iktidar olacağımızı biliyoruz. O yüzden geç kalmamak vakit kaybetmemek için çalışmalarımızı bugünden başlattık. Bu çalışmalarımızı Türkiye genelinde yürütüyoruz. Bize güvenin. Bunların hepsini yapacağız.

“BİZ ELEKTRİĞİ SİZE BEDAVA VERECEĞİZ DİYORUZ AK PARTİ ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPIYOR”

Biz tarımsal sulamayı bedava vereceğimizi söylerken AK Parti zam üstüne zam yaptı. Bizim bu söylemimizin başından buyana AK Parti elektriğe yüzde 143 zam yaptı. Aynı zamları akaryakıta da yaptı. Biz size söz veriyoruz tarımı yeniden ayağa kaldıracağız. Planımız programız hazır.

“ELEKTRİĞE YÜZDE 50 İNDİRİM YAPACAĞIZ”

Ayrıca İktidarımızda elektriğe yüzde 50 indirim yapacağız. EİAŞ’ ürettiği elektriği çiftçiye satıyor. Bu kurum üzerinden bu indirimi yapacağız. Çiftçiyi unutursanız ülkeyi kalkındıramazsınız. 

“2021 İLE 2022 YILI ARASINDA URFA’DA ÇİTİNİN ÜRÜNÜNDE BÜYÜK REKOLTE KAYBI YAŞANDI”

 2021-2022 yıları arasında Şanlıurfa’da ürünlerde büyük bir rekolte kaybı yaşandı. Neden? Çünkü çiftçiye su geç verildi. Elektrik kesintileri yaşandı. İktidar Şanlıurfa’daki krizi çözmek yerine Avrupa’daki krizi gündeme getiriyor.

Şanlıurfa'da İlk Uygulanan İşlemle Sağlığına Kavuştu Şanlıurfa'da İlk Uygulanan İşlemle Sağlığına Kavuştu

“GAP HAVALİMANINDAN 1 ÇUVAL UN BİLE İHRAC EDİLMEDİ”

Türkiye’nin en önemli projesi GAP ile Şanlıurfa tarımın başkenti olacaktı. İhracat üssü olacaktı. Oldu mu ? Hayır. GAP Uluslararası GAP Havalimanında Avrupa’ya ürün gönderilecekti. Bir çuval un bile gönderilemedi.”

TANAL: ŞİKAYETİ CHP’YE OYLARI AK PARTİ’YE VERİYORSUNUZ VERMEYİN

CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal da toplantıda yaptığı konuşmada “Arkadaşlar şikayeti bize oyları AK Partiye veriyorsunuz. Yapmayın bunu. Çöpünüz toplanmıyor, suyunuz verilmiyor. Şanlıurfa değişirse Türkiye değişir. Değişimi Şanlıurfa'dan başlatmalıyız. Şanlıurfalı hemşerilerim, 20 yıldır sizi kandıran Ak Parti'den seçimde hesap sorun!  CHP, sizi mahcup etmeyecektir.” İfadelerini kullandı.