CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına atamayla gelen başkan ve yönetimi, İl Kongresi öncesi ilçe başkanlarını bir bir değiştirmesi tepki ile karşılanıyor.

Bu tepkiler bugüne kadar Karaköprü, Eyyübiye, Suruç, Haliliye İlçe Başkanlıklarının değiştirilmesinde yaşanırken bu kez Ceylanpınar ilçesinde yaşandı.

CHP’li Aziz Aydınlık, Yurtdışı Temaslarının Ayrıntılarını Anlattı CHP’li Aziz Aydınlık, Yurtdışı Temaslarının Ayrıntılarını Anlattı

CHP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı görevinden alınan Fethi Yamaç, “Kayyumun atadığı kayyumu tanımıyorum. Kayyum demokrasiye darbedir. MYK kararı çıkana kadar görevimin başındayım. Hukuksuz bir şekilde CHP il başkanlığı koltuğunu işgal eden geçici kurul il başkanlığı kongreyi yapmak yerine İlçe başkanlıklarına yetkisi olmadığı halde hukuksuz bir şekilde kayyum atamışlar. Kayyumu tanımıyoruz. Değerli partililer Ceylanpınarlı hemşerilerimle birlikte haksızlığa karşı kol kolayız. Destekleriniz için teşekkür ederim” dedi.

CHP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı görevinden alınan Fethi Yamaç, için akşam saatlerinde kol kola girip yürüyüş partililer, daha sonra “Yıllardır bu partiyi varlıkta yoklukta sırtlamış Fethi Yamaç başkana yapılan bu haksız ve kanunsuz yanlıştan bir an dönülmesini temenni ediyoruz.” açıklamasında bulundular.