AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı İle CHP Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal arasında çakma Urfalı tartışması yaşanıyor.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal’a “ Çakma Urfalı” diyerek tartışmayı başlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, “Son günlerde çakma ‘Urfalı Tanal’ın ve CHP’ye yandaş medyanın dile getirdiği TİGEM"deki ceylanların kesilerek bürokratlara yedirildiği iddiası iğrenç bir iftiradır. Tanal kendi genel başkanının izlediği yıpratma ve itibar zedeleme siyasetini sürdürmektedir.Sırf gündem olmak için devletin muteber kurumlarını hedef alan Kılıçdaroğlu gibi Tanal’da TİGEM’i diline dolamıştır. Tanal’ın sırf gündem oluşturmak için her geçen gün yenisini uydurduğu bu iftiralar Ceylanpınar ilçemizin huzuruna ve Türkiye'nin tahıl ambarı TİGEM'e zarar vermektedir. Tanal’a sesleniyoruz: Bu son iftiranızı ispatlamazsanız namertsiniz” ifadelerini kullandı.

“ÇAKMA URFALI VARSA, O DA SENSİN “

Gözden kaçırmayın

Bakan Nebati’den Kuzenine Soyadını Değiştir Teklifi Bakan Nebati’den Kuzenine Soyadını Değiştir Teklifi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’nın bu açıklamasına Mahmut Tanal, Ceylanpınar TİGEM’de kesilen ceylanların belgesini yayınlayarak cevap verdi.Mahmut Tanal “Çakma Urfalı varsa, o da sen ve senin gibi hemşerilerimin oylarını alıp yan gelip yatan, Şanlıurfalılar yerine onlara zulmeden kurumları savunanlardır.  "dedi.

Tanal, sosyal medya hesabından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’ya şu sözlerşe yüklendi;

“Senin bu Ceylanpınar TİGEM İşletmesi sevdanın sırrı nedir Halil Özşavlı? Muhatabım değilsin Özşavlı! Benim muhatabım önerge yanıtını beklediğimi Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile TİGEM yönetimidir. Şanlıurfa, Viranşehir, Ceylanpınar halkına da sesleniyorum. 

KAVURMA SOFRASI MÜDAVİMİ HATIRLATMASI

Oylarınızla koltuk sahibi yaptığınız Halil Özşavlı denen şahıs, sizin hakkınızı, hukukunuzu çiğneyen kurumlarla birlikte hareket ediyor.  Hatırlarsanız daha önce de ben Meclis’te Şanlıurfalı çiftçilerin mağduriyetini gündeme getirirken Özşavlı, TİGEM’in yanında saf tutmuştu. Kavurma sofrası müdavimi, bu tür şahıslara ne diye o verirsiniz?  İlk seçimde bunlara gereken dersi verin.  

Ey Halil Özşavlı, ilçen Viranşehir merkezde vatandaşın kanalizasyonu yok. Vatandaş, tuvalet için komşuya gidiyor. Viranşehir’in sözde canlı hayvan pazarı, Afrika'yı andırıyor. Yollar köstebek yuvası gibi.  Ceylanpınar’da vatandaş doktor bulamıyor. Sorunların haddi hesabı yok.  Kendi seçmeninin sıkıntılarıyla ilgileneceğine, sorunun kaynağı kim varsa onlarla birlikte hareket ediyorsun. Senin gibileri Meclis’te olmayı hak etmiyor!  Sırtından hançerlediğin Şanlıurfalılar sana ve diğer kavurmacılara gereken dersi verecek.  Bu arada kullandığın ifadeleri sana aynen iade ediyorum!

'Çakma Urfalı' varsa, o da sen ve senin gibi hemşerilerimin oylarını alıp yan gelip yatan, Şanlıurfalılar yerine onlara zulmeden kurumları savunanlardır.  Dolaş bakalım Şanlıurfa, Viranşehir, Ceylanpınar sokaklarında, sana mı çakma Urfalı diyorlar, yoksa bana mı?”