Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun cezasını onamasının ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu milletveklerine çağrıda bulundu

Gözden kaçırmayın

Chp’li Tanal’ın 19 Mayıs Mesajı Chp’li Tanal’ın 19 Mayıs Mesajı

Yargıtay’ın bu kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin tüm milletvekillerini İstanbul İl Başkanlığına gelmesini istedi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda “Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın.”ifadelerini kullandı.

Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu'nın  5 davasından 2'sini düşürdüğü 3'ünü onadığı öğrenildi. Kaftancıoğlu'na siyasi yasak geleceği ve hapse gireceği iddia edildi.

Yargıtay’ın kararı sonrası ise Canan Kaftancıoğlu şunları söyledi: Burada mesele Canan Kaftancıoğlu'na ne ceza verildi, nasıl verildinin ötesinde, bu ülkede hukukun geldiği nokta hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukukun üstünlüğünü yeniden sağlayıncaya kadar he rşekilde çalışmaya, çalışmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi İstanbul'a giderek yine çalışmaya devam edeceğim. Asla ve asla umudunuz kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak. Hepinizi kocaman kucaklıyorum.
Kaftancıoğlu Twitter'dan paylaştığı videoya, "Memleketime bahar gelmiş:) Asla durmak, yılmak, yorulmak yok! Nerede olursak olalım çalışacak, çalışacak umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız…" notunu düştü.