Ankara’daki otel lobilerinde,  kafelerde ve ünlü restoranlarda görülmeye başlayanlar,  partilerin genel merkezlerinden de kulis çalışmalarını sürdürüyor.
Şu sıralar, Ankara’nın yolunu tutanlar daha çok AK Parti, İYİ Parti, CHP, Deva Partisi gibi partilerin kapılarını aşındırıyor.

Son günlerde Ankara’da en çok görülen isimler arasında Şanlıurfa Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Avukat Nihat Kılıç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Şanlıurfa’ya Geliyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Şanlıurfa’ya Geliyor

Harran Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Özyavuz’un, İyi Parti ile flört ettiği öğrenilirken Şanlıurfa siyasetinin önemli ismi Seydi Eyyüpoğlu da çalışmalarına hız verdi. Seydi Eyypoğlu’nun daha çok çocuklarından birinin aday yapılması için çalıştığı öne sürülüyor.

Dr. Süleyman Gök de CHP’den aday olmak için çalışma temposunu artırmış durumda.

Şanlıurfa’da ise siyasi kulisler son zamanlarda daha çok Nevali Otel’de gerçekleşiyor. Ak Parti’de listeleri Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın hazırlayacağını düşünenler, onun etrafında daha fazla görülmeye başlaması ise dikkat çekiyor.