DEVA Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından gerçekleşen “Pardon Bu Hangi Kuyruğun Sırası?” projesi görenleri şaşkınlık içerisinde bıraktı.

Halil Özcan: Şanlı Şehrin Şahlanışı Kimleri Rahatsız Etti Halil Özcan: Şanlı Şehrin Şahlanışı Kimleri Rahatsız Etti

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Yönetimi 06.00’da kuyruğa giren gençleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Onlara çay, meyve suyu, simit, poğaça ikram eden DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, kentte kütüphane olarak kullanılabilecek çok sayıda bina olmasına karşın ders çalışmak isteyen gençlere çile çektirildiğini belirterek şunları söyledi: “20 yıllık AKP iktidarında artık her türlü kuyruğu görmeye alıştık. Ama, Şanlıurfa’dan Türkiye’nin kuyruk hanesine çanta kuyruğu da eklendi. Şanlıurfalı gençler bu çileyi hak etmiyor. İktidarımızda gençlerimizin rahatça ders çalışabilecekleri, bilimsel çalışmalarını gerçekleştirecekleri kütüphaneleri Şanlıurfa’nın hizmetine sunacağız” dedi.

Başkan Tüysüz ayrıca, şu ifadelere yer verdi: “Şanlıurfa’nın Cengiz Topel Mahallesi’nde bulunan İl Halk Kütüphanesi’nde ders çalışabilmek için yer kapmak isteyen gençler, sabahın erken saatlerinden itibaren kütüphanenin yolunu tutuyor. Kuyrukta beklemekten yorulan üniversite, alan ve KPSS sınavlarına girecek adaylar çare olarak kendileri değil, çantalarını sıraya sokmakta buldu. Kütüphanede yeterli yer olmadığı için bu yolu seçen gençler, kapılar açıldığında çantalarının bulunduğu sırayla içeriye girerek ders çalışıyor” diye konuştu.