Şanlıurfa’nın Bozova İlçesine bağlı Yaslıca Mahallesi, yarın muhtarlık için ara seçime gidiyor. Ara seçimde 2280 seçmen oy kullanacak.

Yaslıca Mahallesi Muhtarı İsmail Adlı’nın istifasıyla boşalan koltuk için 3 aday yarışacak. İbrahim, Ali ve İsmail Karaçizmeli’nin aday olduğu muhtarlık seçimi yarın (05.06.2022) saat 08.00’da Ay Düğün salonunda başlayacak. Oy kullanma işlemleri 17.00’da sona erecek. Toplam 8 sandıkta 2280 seçmen oy kullanacak.

Muhtar adaylarından Atatürk Barajı Sulama Birliği personellerinden İbrahim Karaçizmeli, çiftçilere bugüne kadar büyük katkısı olan bir isim. Geçmiş dönemlerde Yaslıca Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Karaçizmeli’nin de yeğeni.

Muhtar adaylarından bir diğer isim ise Ali Karaçizmeli. Ali Karaçizmeli ise Yaslıca’nın belde olduğu dönemde belediye başkanlığı yapmış bir isim.

Bir diğer muhtar adayı da İsmail Karaçizmeli. İsmail Karaçizmeli ise inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir isim.

CHP’de 2 İlçe Başkanın Görevden Alınması Krize Dönüştü CHP’de 2 İlçe Başkanın Görevden Alınması Krize Dönüştü

MUHTAR İSTİFA ETMİŞ KAYMAKMLIK AZAYI GÖREVLENDİRMİŞTİ

Bu arada Yaşlıca Mahallesinden 31 Mart Muhtarlık seçimlerinde muhtar seçilen İsmet Adlı’nın, görevinden istifa etmesinin ardından Adlı’nın yerine Bozova Kaymakamlığı ihtiyar heyeti üyelerinden Zekeriya Akcan’ı 5 Haziran tarihine kadar görevlendirmişti.

NE OLMUŞTU?

26 Haziran 2019 tarihinde Yaslıca Mahallesinde meydana gelen silahlı kavgada mahalle muhtarı İsmet Adlı, kasten yaralama ve mala zarar verme olaylarından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Adlı, 7 Şubat’ta Bozova Kaymakamlığa sunduğu dilekçe ile muhtarlık görevinden istifa talebinde bulunmuştu.